Zemianska Olča

S čím Vám
môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

ZEMIANSKA OLČA je väčšia obec s 2 300 obyvateľmi, ležiaca v juhovýchodnom cípe Žitnoostrovskej roviny neďaleko Dunaja, medzi Komárnom a Dunajskou Stredou. Leží v nadmorskej výške 113 m..
Zobraziť viac o obci →

Hirdermény / Oznam

Értesítjük a lakosságot, hogy a Szlovák Köztársaságban 2021. február 15. és 2021. március 31. közötti időszakban népszámlálásra kerül sor, mégpedig elektronikus formában. A népszámlálás mindenkit érint, aki állandó, ideiglenes, tolerált vagy szokásos tartózkodási hellyel rendelkezik a Szlovák Köztársaságban. Az adatok, amelyeket a lakos a népszámlálás során közöl, a népszámlálás döntő pillanatára, azaz 2021. január 1-jére vonatkoznak.
Mindnyájan otthonuk kényelmében és biztonságosan számolják magukat az egyszerű elektronikus űrlapon keresztül, amely a www.scitanie.sk oldalon található, magyar nyelven is. Töltse ki a népszámlálási űrlapot a www.scitanie.sk címen vagy a SODB 2021 mobilalkalmazáson keresztül. Felkérjük a fiatalságot, hogy segítsenek idős szeretteiknek a népszámlálási űrlap elektronikus kitöltése során.
A Szlovák Köztársaság minden egyes lakosa, vagyis aki állandó, ideiglenes vagy tolerált tartózkodási hellyel rendelkezik a Szlovák Köztársaságban, köteles kitölteni a népszámlálási űrlapot. Továbbá az Európai Unió azon polgára is köteles kitölteni az űrlapot, akinek szokásos tartózkodási helye a Szlovák Köztársaság.

Kiskorú gyermekek illetve azon személyek esetén, akik nem illetékesek a jogi cselekmények végrehajtására, törvényes képviselőjük köteles helyettük kitölteni a népszámlálási űrlapot.
Részletes tájékoztatást a www.scitanie.sk oldalon, a Facebookon, az Instagramon és a YouTube-on is találnak az SODB 2021 néven.
A Szlovákiában élő magyarok szempontjából most minden korábbinál fontosabb lesz, hogy vállaljuk nemzetiségünket és anyanyelvünket.
---------------------------------------------------------

Oznamujeme obyvateľom, že v Slovenskej republike sa uskutoční sčítanie obyvateľov v období od 15. februára 2021 do 31. marca 2021, v elektronickej forme. Sčítava sa každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný, tolerovaný alebo obvyklý pobyt. Údaje, ktoré obyvateľ počas sčítania do formulára uvedie sa vzťahujú k rozhodujúcemu okamihu sčítania, teda k 1. januáru 2021.
Obyvatelia sa sčítajú sami, v pohodlí domova a bezpečne, prostredníctvom jednoduchého elektronického formulára, ktorý nájdete na www.scitanie.sk. Vyplňte sčítací formulár na www.scitanie.sk alebo cez mobilnú aplikáciu SODB 2021. Vyzývame obyvateľov, aby pomohli pri sčítaní svojim blízkym (seniorom).

Povinnosť sčítať sa vyplnením sčítacieho formulára majú všetci obyvatelia Slovenskej republiky, teda každý, kto má v Slovenskej republike trvalý, prechodný alebo tolerovaný pobyt. Obyvateľom sa zároveň rozumie aj občan Európskej únie, ktorý má na území Slovenskej republiky obvyklý pobyt.
Za neplnoletého obyvateľa a za obyvateľa, ktorý nie je spôsobilý na právne úkony má povinnosť vyplniť sčítací formulár jeho zákonný zástupca.

Podrobné informácie nájdete na stránke www.scitanie.sk, ako aj na Facebooku, Instagrame a na YouTube všade pod názvom SODB 2021.

Z pohľadu maďarov, žijúcich na Slovensku bude teraz dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, označiť našu národnosť a materinský jazyk.

Dátum vloženia: 16. 2. 2021 11:04
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 2. 2021 11:06