Zemianska Olča

S čím Vám
môžeme pomôcť

rozšírené vyhľadávanie

ZEMIANSKA OLČA je väčšia obec s 2 300 obyvateľmi, ležiaca v juhovýchodnom cípe Žitnoostrovskej roviny neďaleko Dunaja, medzi Komárnom a Dunajskou Stredou. Leží v nadmorskej výške 113 m..
Zobraziť viac o obci →

Értesítés - Oznámenie

Intézkedések 2020. március 30 - Opatrenia zo dňa 30. marca 2020

A Szlovák Köztársaság Közegészségügyi Hatóságának 2020 március 30-tól visszavonásig betartandó intézkedései a következők:

•  Bezárják a kiskereskedelmi és egyéb szolgáltatásokat nyújtó létesítményeket, kivéve:

1. élelmiszerboltok, hús, kenyér és cukrászsütemény, gyümölcs és zöldség,
  2. drogériák,
  3. gyógyszertárak, optikusok,
  4. újságok és nyomdák,
  5. állati takarmány és állat-egészségügyi klinikák,
  6. távközlési szolgáltatók,
  7. közétkeztetési létesítmények és gyorséttermek – csak étel elvitelével a szolgáltatásba való belépés nélkül,
  8. postai, banki, biztosítási és lízing szolgáltatók,
  9. online áruházak üzemeltetése (áruház) áru átvételének lehetőségével,
  10. mosodai és vegytisztítási szolgáltatások,
  11. üzemanyag és üzemanyag-töltőállomások,
  12. temetési, temetkezési és krematóriumi szolgáltatások,
  13. autójavító műhelyek, gumiabroncs-javító műhelyek és vontatási szolgáltatások,
  14. műszaki ellenőrzést és a károsanyag–kibocsátásának ellenőrzését végző szolgáltatások,
  15. számítógépes és telekommunikációs szolgáltatások,
  16. taxi szolgáltatások áru szállítására,
  17. ügyvédek, közjegyzők, végrehajtók, csődeljárások, közvetítők, árverezők, választottbírók, szakértők, tolmácsok és fordítók,
  18. kulcs- és zárszervizek,
  19. gyűjtőparkok,
  20. textil üzletek,
  21. kerékpárüzletek és szolgáltatások,
  22. kertészetek és kertészeti eszközöket árusító üzletek, ha a teljes belső értékesítési terület nem haladja meg a 2000 m2-t,
  23. építkezési, szerelési és huzalozási anyagokat, vasárut, festékeket és lakkokat árusító üzletek, ha a teljes belső értékesítési terület nem haladja meg a 2000 m2-t.

• Az üzleteknek a következő intézkedéseket kell meghozniuk, ha ki akarnak nyitni:

1. kötelező a szájmaszkok használata,
  2. kesztyű vagy kézfertőtlenítő biztosítása a bejáratoknál,
  3. minimum 2 méteres távolság biztosítása a vásárlók között a kasszáknál,
  4. az üzletnek biztosítania kell, hogy az üzlethelyiségben ne legyen túl sok ember egyszerre: 25 négyzetméterre egy ember juthat,
  5. a bejáratnál fel kell tüntetni a higiéniai intézkedések betartására vonatkozó  szabályokat és az adott pillanatban az üzletben tartózkodható maximális vevőszámot,
  6. 2020. március 30-tól  visszavonásig az élelmiszerüzletek és a drogériák tegyék lehetővé, hogy hétfőtől  szombatig, 9:00 órától 12:00 -ig csak 65 évesnél idősebb személyek léphessenek be az üzletbe.

Opatrenie Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky od 30-ho marca 2020 do odvolania:

• S účinnosťou od 30. marca 2020 od 6:00 hod. do odvolania sa uzatvárajú všetky maloobchodné prevádzky a všetky prevádzky poskytujúce služby okrem:
  1. predajní potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny,
  2. predajní drogérie,
  3. lekární, predajní a výdajní zdravotníckych pomôcok a očných optík,
  4. predajní novín a tlačovín,
  5. predajní s krmivom pre zvieratá a veterinárnych ambulancií,
  6. prevádzok telekomunikačných operátorov,
  7. prevádzok verejného stravovania a stánkov s rýchlym občerstvením – len s výdajným okienkom alebo predaj pokrmov so sebou bez vstupu do prevádzky,
  8. prevádzok poštových, bankových, poisťovacích služieb a leasingových služieb,
  9. prevádzok internetových obchodov (eshop) s možnosťou vyzdvihnutia tovaru v prevádzke a donáškových služieb,
  10. práčovní a čistiarní odevov,
  11. čerpacích staníc pohonných hmôt a palív,
  12. pohrebných služieb, služieb pohrebiska a krematória,
  13. autoservisov, pneuservisov a odťahových služieb,
  14. služieb slovenskej technickej kontroly a emisnej kontroly,
  15. servisov výpočtovej a telekomunikačnej techniky,
  16. taxi služieb vykonávajúcich prepravu vecí a tovaru,
  17. advokátov, notárov, súdnych exekútorov, správcov konkurzných podstát, mediátorov, dražobníkov, rozhodcov, znalcov, tlmočníkov a prekladateľov,
  18. prevádzok kľúčových služieb,
  19. zberných dvorov,
  20. predajní metrového textilu a galantérie,
  21. predajní a servisov bicyklov,
  22. prevádzok záhradníctva a záhradnej techniky, ak celková vnútorná predajná plocha prevádzky nepresahuje 2000 m2,
  23. prevádzok stavebnín, inštalačného a elektroinštalačného materiálu, železiarstva, farieb a lakov, ak celková vnútorná predajná plocha prevádzky nepresahuje 2000 m2.

• Prevádzkovateľom maloobchodných prevádzok a prevádzok poskytujúcich služby nariaďuje dodržiavanie nasledovných hygienických opatrení:
  1. vstup a pobyt v prevádzke umožniť len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka, atď.),
  2. pri vchode do prevádzky aplikovať dezinfekciu na ruky alebo poskytnúť jednorazové rukavice,
  3. v radách nakupujúcich zabezpečiť odstup minimálne 2 metre,
  4. počet nakupujúcich v prevádzke v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jeden nakupujúci na 25 m2 z predajnej plochy prevádzky,
  5. na všetky vstupy do prevádzky viditeľne umiestniť oznam o povinnosti dodržiavať vyššie uvedené hygienické opatrenia a oznam o maximálnom počte zákazníkov v jednom okamihu.
  6. S účinnosťou od 30. marca 2020 do odvolania sa prevádzkovateľom predajní potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, predajní drogérie, nariaďuje umožniť v dňoch pondelok až sobota v čase od 9:00 hod. do 12:00 hod. vstup iba osobám nad 65 rokov.
Dátum vloženia: 30. 3. 2020 14:20
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 3. 2020 14:28